Czy warto iść do szkoły policealnej?

10.10.2017

Kończysz liceum i nie wiesz co dalej? Chciałbyś zdobyć więcej praktycznych umiejętności? A może już pracujesz i chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Szkoła policealna to rozwiązanie, które warto rozważyć we wszystkich trzech przypadkach. Co mają do zaoferowania szkoły policealne?

 

Szkoła policealna to sprawdzony wybór

Szkoła policealna to miejsce dla osób dorosłych, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności, podnieść swoje kwalifikacje i wyróżnić się na rynku pracy. Dla sukcesu zawodowego tak samo ważne jak podnoszenie kwalifikacji, jest uzupełnianie wykształcenia.

 

Sprawdź ofertę kierunków

Jakie zalety mają szkoły policealne?

Aby zapisać się do szkoły policealnej nie trzeba mieć zdanej matury. Słuchaczem w szkole policealnej może zostać każda pełnoletnia osoba, która posiada wykształcenie średnie. Kolejną zaletą jest to, że na zajęcia w szkole policealnej przychodzi się tylko w dwa weekendy w miesiącu. Zaoczny tryb nauczania to bardzo duże udogodnienie. Dzięki niemu słuchacz nie musi wybierać między nauką a pracą lub innymi obowiązkami. Sama nauka trwa dość krótko, bo tylko 2 lub 4 semestry. Po ukończeniu jednorocznej lub dwuletniej szkoły policealnej, słuchacz podchodzi do egzaminu, który potwierdza zdobycie niezbędnej wiedzy i kompetencji wymaganych przez potencjalnych pracodawców.

Dwuletnia szkoła policealna oferuje kierunki, na które istnieje realne zapotrzebowanie na rynku pracy – potwierdzają to aktualne badania.

Oferowane kierunki często są zupełnie nowe, ciekawe i odpowiadające zainteresowaniom słuchaczy. W ofercie edukacyjnej szkół policealnych nie brakuje także ponadczasowych kierunków, na które popyt utrzymuje się niezależnie od panujących trendów. Ich programy kształcenia są wciąż aktualizowane i zorientowane na praktykę, a zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę w nowocześnie wyposażonych pracowniach. Ukończenie szkoły policealnej daje możliwość wyboru kilku różnych ścieżek zawodowych.

Kwalifikacje można podnieść również dzięki jednorocznym szkołom policealnym. Oferowaną przez nie formę kształcenia można swobodnie łączyć z nauką na bezpłatnym kierunku w dwuletniej szkole policealnej, ponieważ terminy ich zjazdów się nie pokrywają.

 

Jakie możliwości daje szkoła policealna?

Dobrze wybrana szkoła policealna daje bardzo dużą szansę na ciekawą pracę na wysokopłatnym stanowisku. Absolwenci szkół policealnych, którzy ukończyli jednoroczną lub dwuletnią szkołę policealną są wyposażeni we wszystkie niezbędne umiejętności oraz kwalifikacje i są dobrze przygotowani do wykonywania zadań wymaganych przez pracodawców.

Najlepszym rozwiązaniem jest równoległa nauka i zdobywanie doświadczenia zawodowego. Szkoła policealna umożliwia szybkie zdobycie zawodu i rozpoczęcie pracy. Osoba po szkole policealnej nie będzie narzekała na brak atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Absolwenci szkół policealnych największe szanse na znalezienie pracy mają m.in.
w administracji, księgowości i rachunkowości. Przed zdecydowaniem się na konkretny kierunek, najpierw warto znaleźć interesujący zawód deficytowy i kształcić się właśnie w tym kierunku.

 

Szkoła policealna – kiedy ją wybrać?

Absolwenci liceum często nie wiedzą co chcą robić w życiu, więc nie wiedzą też jaki kierunek dalszej nauki wybrać.
W takiej sytuacji można zapisać się na jeden kierunek i zyskać czas do namysłu. Po 2-4 semestrach nauki na pierwszym kierunku w szkole policealnej można zapisać się na kolejny – już dokładnie przemyślany. Czas poświęcony nauce i poszukiwaniu swojej dziedziny nie będzie jednak stracony, ponieważ pozwali na uzupełnienie CV o pozycję dotyczącą konkretnego wykształcenia.

Uzupełnianie wykształcenia na kierunkach i kursach oferowanych przez szkoły policealne to jeden ze skutecznych sposobów na podnoszenie swoich kwalifikacji. Oprócz tego, aby zostać specjalistą poszukiwanym na rynku pracy, warto uczestniczyć w różnego rodzaju kursach językowych i szkoleniach z umiejętności twardych (np. z obsługi komputera i wykorzystywanych w danym zawodzie programów), jak i miękkich (np. z komunikatywności, kreatywności czy umiejętności zarządzania czasem). Życie pokazuje, że osoby, które stawiają na samorozwój, lepiej radzą sobie w pracy i szybciej znajdują nowe zatrudnienie w przypadku utraty poprzedniego stanowiska.

Dorośli dzięki szkołom policealnym mogą się rozwijać, a dzięki temu otrzymywać i przeglądać bardziej atrakcyjne oferty pracy lub awansować na wyższe stanowiska. Szkołę policealną można wybrać w każdym wieku po osiągnięciu pełnoletności. Niektórzy odnajdują swoją ścieżkę zawodową dość późno. W takiej sytuacji nauka w szkole policealnej pomaga w szybkim zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności. Szkoły policealne są również idealnym miejscem dla osób aktywnych i nieaktywnych zawodowo, które chcą zdobyć kierunkowe wykształcenie w celu podniesienia swoich kwalifikacji lub całkowitego przekwalifikowania się.

 

Jak wygląda nauka na wybranych kierunkach?

Szkoła policealna Żak posiada w swojej ofercie edukacyjnej m.in. takie kierunki jak Opiekun medyczny i Technik informatyk. Pierwszy zawód, którego przedstawiciele są poszukiwani zarówno w Polsce, jak i w UE, polega na pomaganiu chorym, niesamodzielnym osobom w zaspokajaniu ich podstawowych potrzeb życiowych. Aby rozwiązać rozpoznane problemy i wspierać zespoły opiekuńcze oraz terapeutyczne, dobry opiekun medyczny potrzebuje kompetencji personalnych i społecznych. Dlatego podczas nauki w szkole policealnej poznaje, m.in. bio-psycho-społeczne funkcjonowanie człowieka, teoretyczne podstawy opieki i trenuje swoje umiejętności społeczne.

Natomiast technik informatyk to ponadczasowy zawód, którego przedstawiciel musi posiadać dużą wiedzę na temat sieci komputerowych i baz danych. Ukończenie tego kierunku w szkole policealnej Żak daje również dużą wiedzę z zakresu witryn internetowych i administrowania bazami danych. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty, jak np.: systemy operacyjne, działalność gospodarcza w branży informatycznej, język angielski IT, diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej oraz programowanie aplikacji internetowych.

Osoby, które ukończą jeden z tych kierunków znajdą pracę odpowiednio w: szpitalach, sanatoriach, domach pomocy społecznej i różnego rodzaju fundacjach lub w firmach z branży IT czy działach informatycznych dużych firm. Szkoły policealne Żak oferują jeszcze wiele innych 2- i 4-semestralnych kierunków, ukończenie których daje duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

 

Szkoła policealna – różne powody, ten sam dobry wybór

Istnieje wiele różnych powodów, dla których warto iść do szkoły policealnej. To idealny sposób na połączenie nauki z pracą lub innymi obowiązkami. Ukończenie szkoły policealnej może pomóc w zmianie zawodu, zdobyciu lepszej pracy lub zwiększeniu dochodów na już zajmowanym stanowisku. Najważniejsze jest jednak to, że dobra szkoła policealna gwarantuje zdobycie niezbędnej wiedzy i praktycznych umiejętności wymaganych na rynku pracy.

Lista dostępnych kierunków

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.