• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Dlaczego ukończenie kierunku Florysty i Dekoratora wnętrz w szkole policealnej przybliży Cię do zawodowego sukcesu?

Dlaczego ukończenie kierunku Florysty i Dekoratora wnętrz w szkole policealnej przybliży Cię do zawodowego sukcesu?

19.1.2018

Coraz więcej osób przykłada baczną uwagę do estetyki swojego otoczenia. Mieszkania i domy coraz rzadziej przypominają zbiory przypadkowych rzeczy, które udało się gdzieś tanio kupić. Coraz częściej wyglądają za to jak miejsca gotowe do wykonania zdjęć do katalogów lub magazynów wnętrzarskich. Powód jest prosty, stajemy się coraz zamożniejsi i coraz większy budżet możemy przeznaczyć na to, żeby nasze otoczenie było estetyczne i gustowne. Niestety, mamy również mniej czasu, a zaprojektowanie wnętrza, rozplanowanie układu dekoracji i zakup wszystkich niezbędnych elementów wymaga dużego nakładu pracy. Dlatego też coraz chętniej poszukiwani są wykwalifikowani specjaliści, którzy będą mogli się tym zająć. W związku z tym dekorator wnętrz i florysta to obecnie bardzo pożądane zawody, a osoby, które zdecydują się na naukę w szkołach policealnych na kierunkach kształcących w obszarze florystyki oraz aranżacji wnętrz, mogą liczyć na wiele ciekawych zleceń i niezłe zarobki.

 

Dekorator wnętrz – kierunek o szerokich perspektywach

Dom czy mieszkanie, własne czy wynajmowane – nie jest to aż tak bardzo istotne. O wiele ważniejsze jest to, czy dobrze się w nim spędza czas, czy jest to miejsce relaksu, miłych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wpływ na to ma wiele czynników, ale jednym z najważniejszych jest wystrój. I tym właśnie zajmuje się dekorator wnętrz – jego zadaniem jest taka aranżacja przestrzeni, aby była ona estetyczna, elegancka, ale również praktyczna i ergonomiczna. Dodatkowo dekorator wnętrz musi dbać o jakość wybranych elementów wykończeniowych i dekoracyjnych – w końcu mają one nie tylko ładnie wyglądać, ale również być używane na co dzień, a nie tylko dobrze prezentować się na zdjęciu lub podczas krótkiej prezentacji.

W związku z tym dekorator wnętrz musi odznaczać się nie tylko gustem i zmysłem estetycznym, ale również fachową wiedzą na temat materiałów, technik wykonywania mebli i innych elementów wyposażenia domu, a także wiedzą teoretyczną z zakresu architektury, a nawet sztuki.

Wszystko to sprawia, że aby świadczyć usługi dekoratora wnętrz na wysokim poziomie, trzeba zdobyć w tym kierunku odpowiednie wykształcenie. Z jednej strony jest to gwarancja dla klientów, że dekorator ma odpowiednio poświadczone kompetencje, a z drugiej również argument stojący za wyższą ceną usług danego dekoratora wnętrz.

Sprawdź ofertę kształcenia na kierunku Dekoratora wnętrz. Naukę można ukończyć w zaledwie 1 rok. Prawda, że to bardzo kusząca perspektywa?

 

Dekorator wnętrz nie tylko „na swoim”

Nie każdy ma odwagę spełniać się jako dekorator wnętrz i jednocześnie prowadzić własną działalność gospodarczą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie, a następnie szukać pracy na etacie. Miejsc, gdzie można znaleźć zatrudnienie jest wiele. Są to między innymi biura projektowe czy pracownie designerskie, gdzie można liczyć na różnorodne zadania związane z urządzaniem wnętrz mieszkalnych, biurowych i tych w przestrzeni publicznej. Swoich sił można próbować też w firmach deweloperskich, które coraz częściej oferują już nie tylko pomieszczenia w stanie surowym, ale mieszkania w pełni umeblowane, udekorowane i wykończone. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na wygodę i możliwość wprowadzenia się od razu bez dodatkowych nakładów.

 

Florystyka, czyli upiększanie rzeczywistości

Kolejnym zawodem, który w znaczny sposób wpływa na estetykę otoczenia jest florysta. Kojarzony jest przede wszystkim z pracą w kwiaciarni i układaniem bukietów, i jest to słuszne skojarzenie, ale zdecydowanie nie jedyne, które powinno przychodzić na myśl. Wykształcony florysta może bowiem szukać pracy w wielu miejscach. Wszystko zależy od jego umiejętności, preferencji i wyobraźni.

Florysta może znaleźć pracę np. w pracowniach dekoratorskich, które zajmują się m.in. przygotowaniem sal i pomieszczeń na imprezy okolicznościowe – śluby, komunie chrzciny i inne. Kwiaty są tu niezbędne –podkreślają wyjątkowość sytuacji i ubogacają wystrój. Coraz więcej firm oferuje również usługi w zakresie aranżacji wnętrz, jak i ogrodów. Florysta w takich przedsiębiorstwach może zajmować się doborem roślin ozdobnych, a także ich odpowiednim umiejscowieniem oraz pielęgnacją, przejmując po części obowiązki ogrodnika.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby szukać pracy we wcześniej wspomnianych kwiaciarniach, gdzie można przygotowywać dla klientów wymyślne bukiety i kompozycje kwiatowe, które będą z pewnością wyjątkowym podarunkiem na specjalne okazje lub bardzo oryginalnym elementem dekoracyjnym domu.

 

Florystyka – nauka nie tylko o kwiatach i ich układaniu

Chcąc oferować swoje usługi jako florysta dobrze jest legitymować się właściwym wykształceniem. Zwłaszcza, że uzyskując tytuł florysty zdobywasz też dyplom Ministerstwa Edukacji Narodowej w tym zawodzie. W Internecie można znaleźć wiele ofert szkoleń i kursów florystyki, prowadzonych również w szkołach policealnych, na przykład taki: Florysta.

Dlaczego warto zdecydować się na taką edukację? Oprócz typowo fachowej wiedzy dotyczącej układania kwiatów można zdobyć szereg umiejętności, które przydadzą się w codziennej pracy florysty i wpłyną na wyższe wynagrodzenie. Uczyć się można m.in. o materiałach nieroślinnych, z których obficie korzysta się podczas układania bukietów i kompozycji kwiatowych. W dzisiejszych czasach każdy powinien znać podstawy przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu – florysta również. Dlatego dobrze jest wybrać kierunek nauczania z zakresu florystyki, który dostarcza takich zagadnień.

Na koniec warto wspomnieć, że nauka w dziedzinie florystyki tak naprawdę nigdy się nie kończy. Ciągle trzeba inwestować w rozwój i doskonalenie swoich umiejętności. Nie zawsze musi być to inwestycja finansowa, czasem wystarczy po prostu czas, który warto poświęcić na poznanie najnowszych trendów i rozwiązań. Dobrze jest też uczyć się nowych i oryginalnych technik, dzięki którym można zaproponować bogatszą ofertę swoim klientom i wygrywać z konkurencją na rynku. Może być to na przykład dalekowschodnia – ale popularna w Polsce – ikebana, czyli japońska symboliczna sztuka układania kwiatów i roślin.

 

Dekorator wnętrz i florysta – wyjątkowe zawody dla osób ceniących estetykę

Zarówno dekorator wnętrz, jak i florysta to obecnie bardzo popularne zawody. Na największą pomyślność na rynku pracy mogą liczyć te osoby, które wykonują te zawody z pasji – oprócz wrodzonego talentu i zmysłu estetycznego, posiadają również gruntowne wykształcenie i fachową wiedzę. Jeśli do tego potrafią odczytać potrzeby klientów i dostosować wnętrza, bukiety czy kompozycje kwiatowe do ich gustów, sukces mają gwarantowany.

 

Sprawdź informacje o innych kierunkach w pakietach

  798 299 599

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.