• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Opiekun medyczny i technik masażysta – szkoły medyczne z potencjałem

Opiekun medyczny i technik masażysta – szkoły medyczne z potencjałem

19.6.2018

Obecnie, na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, największe szanse na znalezienie zatrudnienia mają osoby z konkretnymi kwalifikacjami. Najbardziej pożądanymi przez pracodawców, nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie, są zawody związane z branżą medyczną. Warto wiedzieć, że nie trzeba kończyć długoletnich i trudnych studiów lekarskich, aby wykonywać zawód bezpośrednio związany z ochroną zdrowia i opieką nad pacjentami. Wystarczy zdecydować się na naukę na jednym z kierunków w szkole medycznej Żak. Który wybrać, jakie są jego zalety oraz na co zwrócić uwagę omówimy w poniższym artykule.

 

 

 

Kto może zostać słuchaczem szkoły medycznej Żak?

Nasze szkoły medyczne są przeznaczone dla osób dorosłych, które ukończyły szkołę średnią, ale nie muszą posiadać świadectwa maturalnego. Podjęcie nauki w szkole medycznej Żak pozwala na zdobycie wiedzy i niezbędnych kwalifikacji wymaganych do wykonywania zawodów zwianych z rehabilitacją i opieką medyczną wobec osób chorych i starszych. Wykwalifikowana kadra nauczycielska dba, aby słuchacze jak najlepiej poznali zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii, dietetyki i współpracy z lekarzami, by w przyszłości móc wykonywać zawód opiekuna medycznego lub masażysty w pełni profesjonalnie.

Jak zostać słuchaczem szkoły medycznej Żak?

Bez stresującej rekrutacji i skomplikowanych egzaminów wstępnych. Kandydaci mogą zarezerwować sobie miejsce na wybranym kierunku bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub wypełniając formularz rejestracyjny na stronie zak.edu.pl. Wystarczy wybrać miasto i wypełnić formularz, a w ciągu 24 godzin przedstawiciel szkoły skontaktuje się telefonicznie, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości. Szkoły Żak posiadają uprawnienia szkół publicznych, dzięki czemu mogą organizować egzaminy państwowe, a świadectwa wydawane po ich ukończeniu honorowane są przez przedsiębiorców prywatnych oraz instytucje państwowe. Jeśli więc szukasz zawodu z przyszłością – zarówno na krajowym, jaki i zagranicznym rynku – szkoły medyczne Żak to wybór numer jeden.

Kierunek na zdrowie, czyli opiekun medyczny

Prywatny opiekun medyczny to zajęcie, które zyskuje coraz większą popularność w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej. Rosnąca liczba seniorów, osób chorych lub niesamodzielnych bezpośrednio przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów, opiekunów i rehabilitantów.

Co ważne naukę w szkole Żak wieńczy egzamin zewnętrzny, organizowany przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uzyskane świadectwo na druku MEN jest powszechnie honorowanym dokumentem i umożliwia szybkie znalezienie pracy w zawodzie. Rozważając podjęcie nauki na kierunku opiekun medyczny, warto wiedzieć, że równolegle prowadzimy także branżowy kurs językowy. Wzbogacenie fachowej i praktycznej wiedzy medycznej znajomością wymaganego w branży słownictwa to duży atut na zagranicznym rynku pracy.

Perspektywy pracy w zawodzie opiekuna medycznego

Rynek pracy dynamicznie się zmienia. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów osób starszych oraz rekonwalescentów rośnie i nic nie wskazuje, żeby miało to ulec zmianie w najbliższej przyszłości. Potrzebna jest kadra medyczna, na którą, obok lekarzy i pielęgniarek, składają się właśnie opiekunowie medyczni. Mogą oni szukać pracy między innymi w publicznych oraz niepublicznych placówkach opieki zdrowia, takich jak szpitale, hospicja, domy opieki społecznej, przychodnie czy sanatoria. Świadectwo ukończenia szkoły medycznej Żak respektowane jest zarówno przez organy administracji państwowej, jak i przedsiębiorców z sektora prywatnego, więc znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić problemu. Jeśli dodatkowo słuchacze zdecydują się poszerzyć swoje kwalifikacje i uczęszczać na kurs języka obcego dla branży medycznej, mogą liczyć na pracę w charakterze prywatnego opiekuna osób chorych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Kierunek technik masażysta – czyli Twoja przyszłość w Twoich rękach

W naszych szkołach medycznych kładziemy nacisk na rozwój. Technik masażysta to jeden z tych kierunków, przed którym rysuje się wspaniała przyszłość. Dlaczego? Ponieważ z usług wykwalifikowanych masażystów korzysta obecnie niemal każdy: pacjenci po zabiegach, sportowcy, czy osoby publiczne. Rośnie zapotrzebowanie na masaże lecznicze, rehabilitacyjne, odchudzające i antycellulitowe. Coraz częściej także pracownicy biurowi, którzy wykonują pracę siedzącą, korzystają ze specjalistycznych masaży kręgosłupa, poprawiających krążenie oraz regulujących napięcie mięśni. Dobrze wykonany masaż przynosi natychmiastową ulgę i pozwala się zrelaksować, a fachowy masażysta staje się specjalistą, do którego chętnie się wraca. Podczas dwuletniej nauki w szkole medycznej, pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, prowadzimy szereg zajęć teoretycznych oraz warsztaty praktyczne. Program naszych zajęć pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, fizjoterapii, a nawet języka migowego. Podczas nauki słuchacze mają możliwość poznania i trenowania wielu technik masażu, między innymi: relaksacyjny, kosmetyczny, medyczny i sportowy.

Perspektywy pracy w zawodzie technika masażysty

Gabinety masażu i fizjoterapii, choć najpopularniejsze, to nie jedyne miejsce, gdzie można szukać pracy z tytułem technika masażysty. Zapotrzebowanie na takich specjalistów jest również w prywatnych oraz publicznych szpitalach, uzdrowiskach i sanatoriach, a także w coraz popularniejszych ostatnio gabinetach odnowy biologicznej, hotelach, kompleksach spa, a nawet w klubach fitness i siłowniach. Podobnie jak opiekun medyczny, także ten kierunek kończy się egzaminem zewnętrznym, a uzyskane świadectwo MEN jest powszechnie respektowanym dokumentem. Podczas zajęć, słuchacze poznają podstawy przedsiębiorczości, więc założenie własnego gabinetu masażu to kolejna z perspektyw zawodowych. Marzenie o pracy w charakterze prywatnego masażysty powszechnie znanych osób: najlepszych sportowców, uznanych polityków, aktorów, muzyków czy celebrytów staje się możliwe do realizacji. Warto wspomnieć, że dla wszystkich słuchaczy szkół medycznych Żak prowadzimy branżowy kurs języka niemieckiego na bardzo preferencyjnych warunkach. Z takimi kwalifikacjami znalezienie pracy w krajach Unii Europejskiej nie będzie trudne.

Kilka słów podsumowania

Dla obecnych pracowników bardzo istotna jest umiejętność elastycznego dopasowania swoich kwalifikacji i zdobytych umiejętności do aktualnych potrzeb rynku pracy. Dlatego wybór szkoły medycznej Żak na każdym etapie kariery zawodowej i przez osoby w każdym wieku jest jak najbardziej uzasadniony. Rosnący standard życia i znaczna poprawa jego komfortu oraz zjawisko starzenia się społeczeństwa w Europie sprawiły, że zawody takie jak opiekun medyczny, rehabilitant czy technik masażysta stały się bardzo pożądane przez przyszłych pracodawców zarówno w Polsce, jak i w krajach sąsiednich. Co więcej, praca na takim stanowisku przynosi także dużo satysfakcji, gdyż niesie za sobą nie tylko korzyści finansowe, ale także pomoc innym, potrzebującym ludziom, a tej nie da się przeliczyć na pieniądze.

Chcesz zostać uczniem szkoły medycznej? Zapisz się już dziś!

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.