• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Opiekun medyczny z dodatkowymi kwalifikacjami - wybierz kierunki w pakiecie!

Opiekun medyczny z dodatkowymi kwalifikacjami - wybierz kierunki w pakiecie!

23.11.2018

Nauka na dwóch kierunkach – podstawowym i komplementarnym – to wyższe kwalifikacje, pełniejsze zrozumienie potrzeb pacjentów i większa szansa na dobrą pracę. Szkoły Żak oferują Pakiet Korzyści, czyli promocję, która pozwoli Ci uczyć się jednocześnie na kierunku opiekun medyczny i dodatkowym kierunku na bardzo atrakcyjnych warunkach.

 

Dlaczego dwa kierunki w pakiecie to dobry pomysł?

Uzupełnienie głównego kierunku nauki kierunkiem komplementarnym otwiera Ci nowe możliwości. Zyskujesz dodatkowy dokument (zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej) poświadczający zdobytą wiedzę i kwalifikacje, które dopełniają to, czego nauczysz się na kierunku podstawowym. Dzięki szerszym kwalifikacjom masz z kolei lepsze perspektywy na znalezienie pracy i możliwość wyspecjalizowania się w różnych dziedzinach. Z jednej strony, możesz pracować nie tylko jako opiekun medyczny, ale także jako konsultant ds. dietetyki czy rejestratorka medyczna. Z drugiej, jeśli już zostaniesz zatrudniony na stanowisku opiekuna medycznego, komplementarny kierunek pozwoli Ci pełniej dbać o pacjentów i być lepszym, bardziej docenianym pracownikiem.

 

Pakiet korzyści: na czym polega nowa promocja Szkoły Żak?

Dzięki nowej promocji Szkoły Żak, jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej drogi rozwoju, dostaniesz atrakcyjne zniżki na wybrany kurs lub kierunek płatny komplementarny wobec bezpłatnego kierunku podstawowego. Jak to działa? Osoba regularnie uczęszczająca na zajęcia z kierunku opiekun medyczny dostaje 25% zniżki na czesne na jednym z dwóch kierunków do wyboru: rejestratorka medyczna lub konsultant ds. dietetyki. Warto podkreślić, że dla kogoś, komu zależy przede wszystkim na skończeniu któregoś z tym dwóch kierunków, także jest to opcja warta rozważenia. Dlaczego nie skorzystać z możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności na bezpłatnym kierunku opiekuna medycznego, a dodatkowo zyskać 25% zniżki na płatne zajęcia, które wybrałeś? Pakiet korzyści to także zniżki na kursy z danej dziedziny. Ucząc się na kierunku opiekun medyczny, możesz też otrzymać 200 zł zniżki na kurs języka niemieckiego dla kierunków medycznych, jeśli w każdym miesiącu nauki na kierunku podstawowym będziesz miał minimum 50% frekwencję. Pełna cena kursu to 350 zł, więc wybierając kierunki w pakiecie, płacisz niemal 60% mniej!

 

Dodatkowe korzyści w pakietach

Pakiety, które proponujemy, to nasze rekomendacje dla słuchaczy chcących zdobyć umiejętności komplementarne. Jeśli jednak chcesz uczyć się na kierunku, który odbiega tematycznie, od tego na którym właśnie się uczysz, nic straconego! W tej sytuacji również otrzymasz 25% zniżki na wybrany kierunek.

 

Praca opiekuna medycznego

Opiekun medyczny to stosunkowo nowy zawód medyczny. Ponieważ jest to zawód zaufania publicznego, żeby go wykonywać trzeba nie tylko mieć odpowiednie predyspozycje i umiejętności, ale także posiadać świadectwo Ministerstwa Edukacji Narodowej, wydawane po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Na czym polega praca opiekuna medycznego? Zawód ten został stworzony przede wszystkim po to, żeby odciążyć personel pielęgniarski w zaspokajaniu podstawowych potrzeb pacjenta i wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych. Opiekun medyczny zajmuje się pacjentami, w szczególności – choć nie tylko – osobami starszymi, niesamodzielnymi lub niepełnosprawnymi, powinien więc być osobą empatyczną, życzliwą i chętną do pomocy, ale także mieć bardzo dobre umiejętności komunikacyjne. Opiekun medyczny współpracuje z pielęgniarkami, wykonuje zabiegi higieniczne, niekiedy aktywizuje osoby niesamodzielne i chore, a także utrzymuje z pacjentami dobre kontakty międzyludzkie, odpowiada na ich potrzeby, aby mogli czuć się bardziej komfortowo. Powinien także potrafić pracować w zespole i umieć się komunikować z resztą personelu medycznego – często to do niego trafiają uwagi pacjenta, które mogą wymagać interwencji nie tylko pielęgniarki, ale także lekarza, fizjoterapeuty czy dietetyka.

 

Gdzie potrzebni są opiekunowie medyczni?

Ze względu na starzenie się społeczeństw, w których przybywa osób starszych, chorych i wymagających opieki, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów medycznych jest duże i dalej będzie rosnąć. Nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach, szczególnie takich jak Niemcy i Wielka Brytania, w których te procesy demograficzne są bardziej zaawansowane. Z tego względu, polscy opiekunowie medyczni, posiadający świadectwo MEN, które upoważnia do pracy na terenie całej Unii Europejskiej, mogą często liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie za granicą, między innymi opiekując się pacjentami w ich domach. Możliwości pracy są zresztą bardzo duże, bo oprócz opieki domowej, pracę w zawodzie można znaleźć w szpitalach, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej różnego rodzaju, ośrodkach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo-leczniczych, sanatoriach, hospicjach czy organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i chorych.

 

Opiekun medyczny z kierunkiem komplementarnym rejestratorka medyczna

Nauka w pakiecie na kierunkach opiekun medyczny i rejestratorka medyczna umożliwi Ci zaspokajanie potrzeb pacjentów w kompleksowy sposób. Ponieważ zdobyta wiedza i umiejętności uzupełniają się i łączą, są to kierunki komplementarne. Oba wymagają empatii, zrozumienia potrzeb pacjenta i umiejętności komunikowania się z nim, więc większa liczba zajęć w tym zakresie sprawi, że łatwiej Ci będzie nawiązywać dobre relacje z podopiecznymi. Dodatkowo wiedza i umiejętności nabyte na kierunku rejestratorka medyczna mogą okazać się bardzo przydatne w pracy opiekuna medycznego. Przykładowo, umiejętność tworzenia i prowadzenia dokumentacji medycznej we współpracy z placówkami medycznymi może okazać się bardzo cenna, gdyż pozwoli Ci pomóc pielęgniarkom w zajmowaniu się biurokracją, a większa wiedza o niezbędnych badaniach i świadczeniach medycznych umożliwi lepszą i ściślejszą współpracę z całym personelem medycznym.

 

Opiekun medyczny w pakiecie z kierunkiem konsultant ds. dietetyki

Równoczesna nauka na kierunku opiekun medyczny i komplementarnym kierunku konsultant ds. dietetyki także daje wiele korzyści. Nie tylko pozwala na dodatkową, często bardzo dobrze płatną pracę przy udzielaniu konsultacji żywieniowych, ale umożliwia pełniejsze dbanie o potrzeby pacjentów. Możesz wówczas wpływać na poprawę zdrowia, samopoczucia i jakości życia pacjentów nie tylko poprzez zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne oraz wsparcie psychologiczne, ale także za pomocą odpowiedniej diety i wskazówek żywieniowych. Będzie to szczególnie cenne w przypadku domowej opieki nad pacjentami, ale także w tych miejscach będących częścią systemu opieki zdrowotnej, gdzie nie ma profesjonalnego, zindywidualizowanego podejścia dietetycznego, lub nie poświęca się mu odpowiednio wiele uwagi.

 

Opiekun medyczny ze znajomością branżowego języka niemieckiego

Niemcy należą do ścisłej czołówki krajów europejskich najbardziej narażonych na procesy starzenia się populacji, dlatego opiekun medyczny to bardzo przyszłościowy zawód za naszą zachodnią granicą. Ciągle nie brakuje takich ofert pracy, zarówno ogłaszanych bezpośrednio przez pracodawców, jak i przez agencje pośrednictwa pracy, także polskie. Znajomość branżowego języka będzie dużym autem, jeśli myślisz o szukaniu pracy za granicą. Trwający 30 godzin kurs języka niemieckiego pomoże Ci opanować niezbędne słownictwo i praktyczne zwroty przydatne w pracy opiekuna medycznego w środowisku niemieckojęzycznym. Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych, bez względu na poziom językowy. Każdy kurs jest dostosowywany do umiejętności uczestników, a w przypadku większej liczby chętnych o zróżnicowanym poziomie, tworzone są różne grupy zajęciowe.

Jeśli chcesz skorzystać ze zniżki w pakiecie zapisz się na dodatkowy kierunek. Rezerwacji miejsca możesz dokonać on-line przez nasz formularz:

 

  798 299 599

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.