• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Wybierz kierunki w pakiecie: Technik usług kosmetycznych

Wybierz kierunki w pakiecie: Technik usług kosmetycznych

18.1.2019

Jak stać się osobą konkurencyjną na rynku pracy? Co zrobić, żeby mieć szanse na lepsze zatrudnienie? Odpowiedź jest prosta: wystarczy skorzystać z pakietów korzyści w Żaku. To wyjątkowa opcja, która obejmuje naukę na dwóch lub więcej zbliżonych do siebie kierunkach. Taka edukacja pozwala zdobyć kompleksową wiedzę z danej dziedziny i dodatkowo poszerzyć konkretne zagadnienia.

Pakiety korzyści – atrakcyjna oferta Żaka

Pakiety korzyści, to nic innego jak oferta, która obejmuje specjalnie wyselekcjonowane połączenia kierunków – zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych. W rezultacie, powstaje propozycja atrakcyjna dla słuchaczy, która pozwala nabyć kompleksową wiedzę i umiejętności z danej dziedziny, podczas nauki na kierunku głównym oraz komplementarnych specjalizacjach.

Jakie korzyści odniosą słuchacze, którzy zdecydują się na naukę komplementarną?

 • Zniżka – 25% – na płatnym kierunku
 • Uzyskanie wszechstronnej wiedzy do wyspecjalizowania się w danej dziedzinie
 • Podniesienie swojej pozycji na rynku pracy
 • Większe możliwości zatrudnienia i znalezienia lepiej płatnej pracy
 • Uzyskanie dokumentów potwierdzających zdobytą wiedzę (świadectwo MEN lub dokument sporządzony na wzór MEN)

Pakiet korzyści to przede wszystkim inwestycja w siebie. Żeby utrzymać się na rynku pracy i być pożądanym pracownikiem, należy nieustannie wzbogacać swoją wiedzę i nabywać nowe umiejętności. Można to zrobić, ucząc się na kierunkach w pakiecie. W przygotowanych pakietach korzyści znalazły się kierunki, których programy dydaktyczne wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu słuchacz otrzymuje kompleksowa i pogłębioną wiedzę z danej dziedziny.

Technik usług kosmetycznych – dla osób zainteresowanych urodą

Osoby, które chciałyby podjąć pracę w branży kosmetycznej i są zainteresowane wszelkimi tajnikami pielęgnacji skóry oraz upiększania urody, powinny rozpocząć naukę na kierunku technik usług kosmetycznych. To kierunek idealny dla pasjonatów makijażu, kosmetyków, medycyny estetycznej oraz wszelkich nowinek z kategorii beauty. Zdobyta w toku nauki wiedza, przyda się zarówno podczas wykonywania pracy zawodowej, jak i będzie można ją wykorzystać w życiu osobistym. Zanim jednak słuchacz zdecyduje się na podjęcie nauki, powinien pamiętać o tym, że technik usług kosmetycznych to praca dla osoby, która nie tylko interesuje się branżą kosmetyczno-makijażową, ale też jest cierpliwa, empatyczna i komunikatywna. To cechy niezbędne w tym zawodzie.

Podczas edukacji w Żaku, słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu:

 • różnych technik wykonywania makijażu,
 • analizy kolorystycznej,
 • zasad budowania wizerunku i dobierania stylizacji,
 • komunikacji interpersonalnej z klientem.

Co bardzo ważne, nauka będzie miała nie tylko podłoże teoretyczne, ale obejmie również aż 340 godzin praktycznych zajęć, na których uczniowie poznają:

 • elementy wizażu oraz zabiegi pielęgnacyjne okolic oczu,
 • zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu,
 • zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała.

Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę zarówno w Polsce, jak i w innych krajach UE.

Technik usług kosmetycznych i wizażystka/ stylistka – kierunki w pakiecie

Żeby rozszerzyć możliwości zatrudnienia, razem z nauką na kierunku technik usług kosmetycznych, warto rozpocząć kształcenie na kierunku wizażystka/ stylistka. To idealna opcja dla osób, które interesują się trendami w makijażu oraz modzie. W toku nauki, słuchacze dowiedzą się:

 • jak zbudować wizerunek i dobrać strój dopasowany do potrzeb klienta,
 • jakie trendy aktualnie obowiązują w modzie,
 • jakie są metody i techniki makijażu,
 • o podstawach psychologii i komunikacji interpersonalnej z klientem.

Absolwenci kierunku wizażystka/ stylistka będą potrafili w kilka chwil dobrać odpowiedni makijaż do danego typu urody. Zdobyta wiedza pozwoli im szybko skorygować niedoskonałości i wykreować nowy wizerunek klientek. Dodatkowo, osoby z tego typu wykształceniem, będą w stanie wykonać każdy typ makijażu: dzienny, okolicznościowy, wieczorowy, a nawet do sesji zdjęciowych.

Nauka komplementarna na dwóch wspomnianych kierunkach to możliwość zdobycia najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności. Takie połączenie kierunków, pozwala zdobyć kompetencje potrzebne do pracy dla magazynów mody. Ukończenie nauki na dwóch kierunkach pozwala w kompleksowy sposób zadbać o klientki, począwszy od zabiegów upiększających urodę, przez dobrany do typu cery makijaż, aż po wykreowanie wizerunku. Absolwenci mogą podjąć pracę m.in. w salonach odnowy biologicznej, studiach stylizacji, salonach kosmetycznych, ośrodkach SPA.

Technik usług kosmetycznych i manikiurzystka – nauka komplementarna

Technik usług kosmetycznych i manikiurzystka to kierunki w pakiecie, które wzajemnie się uzupełniają. Manikiurzystka to idealny kierunek dla osób, których pasją jest stylizacja paznokci, a określenia, takie jak: hybryda, french, żel czy striplac, nie mają przed nimi żadnych tajemnic. W toku nauki, słuchacze poznają tajniki metod i technik manicure, zdobędą wiedzę z zakresu materiałoznawstwa kosmetycznego i narzędzi pracy w salonie kosmetycznym oraz zapoznają się z podstawami psychologii i komunikacji interpersonalnej w kontaktach z klientem.

Decydując się na naukę na kierunku manikiurzystka, można łatwo połączyć pasję z pracą zarobkową. Absolwentki tego kierunki są w stanie profesjonalnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne dłoni, zdobić oraz przedłużać na różne sposoby paznokcie, a także nie mają problemu z posługiwaniem się profesjonalnymi narzędziami.

Co daje nauka komplementarna na tych dwóch kierunkach? To przede wszystkim prosta droga do poszerzenia kompetencji i umiejętności zawodowych kosmetyczki o możliwość wykonywania usług i zabiegów dla dłoni i paznokci. To również sposób na rozwój kariery w branży beauty.

Kierunki w pakiecie – kursy specjalistyczne

Decydując się na naukę komplementarną, do kierunku głównego można nie tylko wybrać kierunek pokrewny, ale też można skorzystać z kursów specjalistycznych. Dwie propozycje kursów, idealnie dopasowanych do kierunku technik usług kosmetycznych to: kurs manicure hybrydowy i kurs przedłużania rzęs metodą 1:1.

Kurs manicure hybrydowy to opcja dla osób, które pasjonują się wszelkimi możliwymi metodami zdobienia paznokci. Dzięki kursowi, słuchacz dowie się, jakie są profesjonalne metody i techniki manicure hybrydowego, pozna przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz zdobędzie wiedzę na temat odpowiedniego przygotowania stanowiska pracy i płytki paznokcia do manicure.

Kurs przedłużania rzęs metodą 1:1 to zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do przeprowadzania zabiegu przedłużania rzęs tą metodą. To idealna opcja dla pasjonatów najnowszych, modowych trendów oraz praktycznych rozwiązań z zakresu podkreślenia spojrzenia. Uczestnicy kursu dowiedzą się, jakie narzędzia są niezbędne do przeprowadzenia zabiegu, jakie są rodzaje rzęs, jak należy prawidłowo przeprowadzić zabieg oraz kto nie powinien się mu poddawać.

Skorzystanie z nauki komplementarnej i uczestnictwo w jednym z wymienionych kursów, to zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy i szansa na lepsze zatrudnienie. Wszystko dzięki poszerzeniu kompetencji z zakresu określonej dziedziny kosmetyki.