• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Zalety zdobycia zawodu dzięki bezpłatnej szkole policealnej

Zalety zdobycia zawodu dzięki bezpłatnej szkole policealnej

6.12.2017

Wybór zawodu to niełatwe zadanie, z którym wiąże się również duża odpowiedzialność. Warto więc dokładnie przemyśleć swoją decyzję, rozpatrzeć wszystkie argumenty „za” i „przeciw” wyborowi konkretnego kierunku kształcenia, aby po kilku latach nauki móc podjąć pracę w wymarzonym zawodzie. Szeroki wybór kierunków w ofercie szkoły policealnej Żak daje wiele możliwości i szansę na realizację zawodowych marzeń. 

 

Technik administracji

Jest to jeden z tych kierunków, które cieszą się największym zainteresowaniem. Jego popularność wiąże się ze stabilnym, a nierzadko również prestiżowym zatrudnieniem oraz z licznymi benefitami. Pracę można bowiem otrzymać w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, ale też w firmach consultingowych.

Wiedza, którą uzyskuje się w trakcie nauki na kierunku Technik administracji dotyczy m.in. podstaw prawa. W tym zawodzie niezwykle ważna jest bowiem wiedza z zakresu prawa oraz ciągłe jej uzupełnianie i aktualizowanie. W związku z tym, podczas nauki w naszej szkole należy spodziewać się przedmiotów, które dotyczą zagadnień z dziedziny prawa, ale też wielu innych:

 • podstaw prawa cywilnego,
 • podstaw prawa administracyjnego,
 • podstaw prawa pracy,
 • działalności gospodarczej w jednostce organizacyjnej,
 • wykonywania pracy biurowej.

W naszej szkole policealnej nauka na kierunku Technika administracji trwa 2 lata.

Dowiedz się więcej o kierunku: Technik administracji

 

Technik BHP

Wybranie kierunku o nazwie Technik bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) to decyzja, która w przyszłości może zaowocować stabilnym zatrudnieniem. Choć nie każde przedsiębiorstwo ma obowiązek zatrudnić technika BHP, to wszyscy pracownicy muszą przejść odpowiednie szkolenia z tego zakresu. Dlatego po ukończeniu kierunku Technika bezpieczeństwa i higieny pracy można otworzyć własną działalność gospodarczą, która będzie świadczyć usługi w zakresie BHP. Inną perspektywą pracy w zawodzie jest consulting, praca na pełny etat w korporacji czy doradztwo w zakresie BHP.

Do najciekawszych zajęć na kierunku Technika bezpieczeństwa i higieny pracy należą:

 • ergonomia w procesie pracy,
 • podstawy prawa pracy,
 • podstawy przedsiębiorczości,
 • zarządzanie systemami bezpieczeństwa i higieny pracy,
 • ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych.

Nauka w naszej szkole policealnej trwa 1,5 roku.

Dowiedz się więcej na temat kierunku: Technik BHP

 

Florysta

Zawód florysty cieszy się wśród młodych ludzi coraz większym zainteresowaniem, które wynika głównie z tego, że w tej pracy można łączyć opiekę nad roślinami z twórczością i sztuką. Florysta powinien bowiem umieć tworzyć kompozycje kwiatowe o walorach artystycznych, które są wykorzystywane np. do zdjęć w katalogach czy prezentowane na konkursach. Dysponując odpowiednią wiedzą oraz pewnymi umiejętnościami, florysta może znaleźć pracę w kwiaciarni i pracowni florystycznej, w branży dekoratorskiej i wnętrzarskiej, w firmie zajmującej się planowaniem zieleni, prowadzić szkolenia i kursy czy doradzać w zakresie konserwacji zieleni.

Aby móc wykonywać zawód florysty, konieczne jest uczestniczenie m.in. w takich zajęciach, jak:

 • materiałoznawstwo roślinne,
 • środki wyrazu twórczego,
 • przedsiębiorstwo florystyczne,
 • wykonywanie kompozycji florystycznych.

Nauka w naszej szkole na tym kierunku trwa 1 rok.

Sprawdź szczegóły kierunku: Florysta

 

Technik informatyk

Branża informatyczna stwarza wiele możliwości zawodowego rozwoju, nie tylko w Polsce, dlatego daje doskonałe perspektywy pracy. Wybierając kierunek Technik informatyk, można więc spodziewać się znalezienie zatrudnienia w dużych firmach sektora IT, w dziale informatycznym konkretnej firmy, w agencji reklamowej, start-upach czy w doradztwie i consultingu. Praca w tego rodzaju miejscach najczęściej wiąże się z wysokim wynagrodzeniem oraz prestiżem.

Ucząc się na kierunku Technika informatyka w szkole policealnej Żak, można spodziewać się zgłębiania takich obszarów, jak:

 • administracja bazami danych,
 • administracja sieciowymi systemami operacyjnymi,
 • systemy baz danych,
 • witryny i aplikacje internetowe,
 • projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych.

Wszystkie zajęcia są realizowane w ramach 2-letniej nauki.

Dowiedz się więcej o kierunku: Technik informatyk

 

Opiekun medyczny

Praca w charakterze opiekuna medycznego to niezwykle intratny zawód, ponieważ w Europie wciąż potrzeba wykwalifikowanej kadry, która mogłaby przejąć opiekę na osobami starszymi i chorymi. Absolwenci kierunku Opiekuna medycznego z dużym powodzeniem mogą znaleźć pracę w Niemczech i Wielkiej Brytanii, gdzie mają szansę otrzymać atrakcyjne wynagrodzenie. Oprócz zatrudnienia u osób prywatnych, opiekun medyczny może znaleźć pracę również w hospicjum, szpitalu, przychodni, domu pomocy społecznej i w sanatorium.

Nauka trwa tylko 1 rok.

Sprawdź szczegóły kierunku: Opiekun medyczny

 

Technik rachunkowości

Jest to niezwykle dochodowy zawód, ponieważ po ukończeniu takiego kierunku można znaleźć pracę w dziale księgowości niemal w każdej firmie. Inne miejsca zatrudnienia to banki, biura rachunkowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstwa i towarzystwa ubezpieczeniowe. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć własną działalność gospodarczą i samodzielnie świadczyć usługi z zakresu rachunkowości.

W pracy w technika rachunkowości niezwykle ważna jest skrupulatność, zorganizowanie oraz zdolności ścisłe. Istotna jest także wiedza, którą można zdobyć podczas 2 lat nauki w szkole policealnej Żak. Wśród najważniejszych przedmiotów w programie nauczania znajdują się, m.in.:

 • podstawy przedsiębiorczości,
 • dokumentacja biurowa,
 • biura rachunkowe,
 • działalność gospodarcza w branży ekonomicznej,
 • język obcy w rachunkowości.

Sprawdź szczegóły kierunku: Technik rachunkowości

 

Technik usług kosmetycznych

Usługi kosmetyczne cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem, dlatego ukończenie kierunku Technika usług kosmetycznych pozwoli na szybkie znalezienie pracy. Z uzyskanym tytułem zawodowym można otworzyć własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę w jednym z wielu ciekawych miejsc, takich jak: hotele, ośrodki SPA, salony odnowy biologicznej – te i wiele innych stoi otworem przed każdym absolwentem kierunku „Technik usług kosmetycznych”.

W trakcie 2 lat nauki w naszej szkole policealnej można zdobyć cenną wiedzę, a dzięki licznym szkoleniom i warsztatom – również nabyć doświadczenie. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty, jak:

 • kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca dłoni, stóp i ciała,
 • kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu,
 • zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu,
 • podstawy przedsiębiorczości,
 • podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce,
 • działalność gospodarcza i usługi w salonie kosmetycznym.

Dowiedz się więcej na temat kierunku: Technik usług kosmetycznych

 

Bezpłatne kierunki w szkole policealnej – co jeszcze warto wiedzieć?

W szkole policealnej Żak każdy kierunek dający uprawnienia do wykonywania zawodu, kończy się egzaminem z kwalifikacji w zawodzie, który jest organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i odbywa się w naszej szkole. Każdy, kto zda taki egzamin, otrzymuje tytuł zawodowy oraz świadectwo MEN.

Program nauczania stworzony dla każdego z kierunków w naszej szkole policealnej jest skonstruowany w taki sposób, aby po ukończeniu edukacji absolwent dysponował nie tylko obowiązkową wiedzą, ale również cennymi umiejętnościami praktycznymi.

Na koniec warto wspomnieć o przedmiocie, jakim jest język obcy w wybranym zawodzie. Dzięki niemu zdobywa się niezwykle cenną umiejętność komunikowania się w języku obcym w połączeniu ze znajomością słownictwa branżowego. To daje znacznie większe szanse na znalezienie intratnej pracy w swoim zawodzie za granicą i umożliwia też obsługę klientów zagranicznych.

 

Sprawdź pełną ofertę bezpłatnych kierunków w Szkole Policealnej Żak

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.