• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Opiekun medyczny i technik masażysta – zawody z potencjałem

Opiekun medyczny i technik masażysta – zawody z potencjałem

14.9.2018

Zawody medyczne od kilku lat niezmiennie cieszą się ogromnym powodzeniem. Ma to przede wszystkim związek ze starzeniem się europejskich społeczeństw. Przybywa osób starszych i niesamodzielnych, które potrzebują stałej pomocy. Od kogo mogą ją otrzymać? Od opiekunów medycznych, którzy są w stanie profesjonalnie zająć się starszymi osobami i zapewnić im należytą opiekę. Równie duże szanse na zatrudnienie mają absolwenci innego kierunku medycznego – technik masażysta, którzy mogą wykonywać masaże nie tylko medyczne, ale też sportowe, kosmetyczne i profilaktyczne. Na czym polega praca opiekuna medycznego i technika masażysty? Co zrobić, żeby zdobyć zawód medyczny? Gdzie szukać pracy? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w naszym artykule.

 

 

Troska o druga osobę – o pracy w zawodzie medycznym

Masażyści to poszukiwani i cenieni na rynku specjaliści. Z ich usług korzystają sportowcy, celebryci oraz wszyscy ci, którzy potrzebują chwili relaksu i wytchnienia. Jednak wykwalifikowany technik masażysta pomaga przede wszystkim osobom chorym i tym, którzy wymagają rehabilitacji. Jego umiejętności przyczyniają się do szybszego powrotu do zdrowia pacjentów po przebytych chorobach lub nabytych urazach.

Z kolei opiekunowie medyczni to osoby, których codzienna praca opiera się na pomocy osobom chorym i niesamodzielnym, chociażby poprzez zapewnienie im należytego bezpieczeństwa, rozwiązywanie problemów czy pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego. Specjaliści w tej dziedzinie, również blisko współpracują z personelem medycznym, np. asystują przy zabiegach pielęgnacyjnych swoich pacjentów.

Zawód medyczny – jak go zdobyć?

Najprostszy i zarazem najskuteczniejszy sposób na zdobycie zawodu medycznego to ukończenie szkoły policealnej. W szkole Żak możesz zapisać się zarówno na kierunek opiekun medyczny: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/opiekun-medyczny, jak i technik masażysta: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/technik-masazysta. Przyszły technik masażysta będzie kształcił się przez dwa lata, z kolei opiekun medyczny zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania zawodu podczas rocznej nauki. Co ważne, obydwa kierunki są bezpłatne. Po ukończeniu szkoły, absolwenci otrzymują świadectwa MEN, mogą również podejść do egzaminu zewnętrznego, organizowanego na terenie szkoły przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Warto zaznaczyć, że aby aplikować na kierunek medyczny w Żaku, nie trzeba mieć zdanej matury, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Opiekun medyczny i technik masażysta – gdzie znajdą pracę?

Technik masażysta może otworzyć własny gabinet i w nim przyjmować pacjentów. Może też szukać zatrudnienia w takich instytucjach jak:

 • szpitale,
 • gabinety fizjoterapii,
 • gabinety odnowy biologicznej,
 • hotele i ośrodki SPA,
 • kluby fitness i siłownie,
 • prywatne placówki medyczne,
 • uzdrowiska.

Wykwalifikowani opiekunowie medyczni, mogą na co dzień opiekować się konkretnym pacjentem w jego domu lub pracować w:

 • szpitalu,
 • hospicjum,
 • przychodni,
 • domu pomocy społecznej,
 • sanatorium,
 • zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

Jeżeli lubisz pomagać innym, jesteś wrażliwy na los osób potrzebujących, a empatia i wyrozumiałość to twoje drugie imię, to praca w takich miejscach jest właśnie dla ciebie. Warto zaznaczyć, że osoby z wykształceniem medycznym, mogą szukać zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich, gdzie brakuje wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie.

Jeśli chcesz kształcić się w jednym z powyższych zawodów medycznych. Wypełnij formularz rejestracji on-line i zarezerwuj swoje miejsce. Następnie z dowodem osobistym oraz świadectwem ukończenia szkoły udaj się do najbliższego sekretariatu. Nie trać czasu, rekrutacja trwa, a zajęcia rozpoczynają się już za kilka dni.

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.