• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Słuchaczki kierunku Technik usług kosmetycznych z wizytą w fabryce firmy Ziaja

Słuchaczki kierunku Technik usług kosmetycznych z wizytą w fabryce firmy Ziaja

25.9.2018

21 września słuchaczki szkoły Żak z Pomorza uczące się zawodu kosmetyczki na kierunku Technik usług kosmetycznych miały okazję zapoznać się z procesami powstawania oraz produkcji kosmetyków znanej marki farmaceutyczno-kosmetycznej, Ziaja, odwiedzając jej zakłady w Kolbudach w okolicach Gdańska.

            Uczestniczki większość czasu spędziły w pracowni, gdzie dowiedziały się wiele o składnikach występujących w kosmetykach firmy Ziaja. Jej specjalistki z wielką pasją opowiadały o chemii kosmetycznej, wskazując jednocześnie, na co należy zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków do profesjonalnego oraz prywatnego użytku.

Nasze słuchaczki w ramach warsztatu miały okazję samodzielnie zaperfumować swój balsam do ciała oraz wykonać od podstaw żel pod prysznic. Przygotowane przez siebie kosmetyki mogły zachować, aby korzystać z nich w domu! Słuchaczki Żaka zostały również oprowadzone po laboratorium oraz chłodni, a ponieważ jest ona pomieszczeniem sterylnym, zostały zaopatrzone w specjalną jednorazową odzież.

Wizyta w fabryce Ziai okazała się niepowtarzalną okazją do zobaczenia w praktyce, na czym polegają i jak przebiegają procesy bliskie zawodowi, którego słuchaczki uczą się w naszej szkole. Ilość zadanych pytań, rozbudzenie jeszcze większej pasji i zaciekawienia potwierdziły, że wybrały odpowiedni dla siebie przyszłościowy kierunek.


Chcesz zostać słuchaczem kierunku Technik usług kosmetycznych? Zapisz się on-line  lub przyjdź z dowodem osobistym do najbliższego sekretariatu szkoły.

798 299 599

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.