Nauka się opłaca!

Ucz się na kolejnym kierunku i zyskaj rabat

18.3.2020

Specjalistyczna wiedza i wykształcenie to, oprócz doświadczenia, kluczowe wymogi na dzisiejszym rynku pracy. Nieustanne zdobywanie nowych informacji z zakresu danej dziedziny, a także nabywanie praktycznych umiejętności jest niezbędne, by móc starać się o awans lub lepiej płatne stanowisko. Dlatego dziś, ukończenie jednego kierunku kształcenia w wielu przypadkach nie wystarcza, by móc piąć się po szczeblach kariery zawodowej. Decydując się na podjęcie nauki na drugim kierunku w naszych szkołach, nie tylko zyskasz wiedzę, ale także korzyść finansową w postaci rabatu. Chcesz poznać szczegóły? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Nauka na dwóch kierunkach – dlaczego warto

Nauka dwóch kierunków jednocześnie, to nie tylko możliwość zdobycia solidnej dawki wiedzy, ale także świetny sposób na sprawdzenie swoich zdolności organizacyjnych, elastyczności i zaradności. Wymaga to konieczności skorelowania ze sobą dwóch planów zajęć, a także determinacji i samozaparcia podczas sesji egzaminacyjnej. Wysiłek ten z pewnością się opłaci, gdyż absolwent, który uczył się na dwóch kierunkach jednocześnie, jest postrzegany przez pracodawców jako osoba przedsiębiorcza, która potrafi pogodzić wiele obowiązków. Sytuacja jest podobna w przypadku osób, które uczą się w szkołach policealnych – wiele z nich już wykonuje konkretne zawody, a mimo to, znajdują czas na dokształcanie się i to w dodatku na dwóch kierunkach. Pogodzenie pracy, obowiązków domowych i nauki na dwóch kierunkach, może być utożsamiane z samodyscypliną, ambicją i świetnym zarządzaniem czasu – umiejętnościami niezwykle ważnymi dla współczesnych pracodawców. To jednak nie wszystko. Wybierając drugi kierunek (najlepiej, aby był on w pewnym stopniu powiązany z pierwszym), pojawia się możliwość zdobycia bardzo szerokiej wiedzy, a co za tym idzie, zaczerpnięcia inspiracji, które mogą przyczynić się do sprecyzowania planów zawodowych. Jeżeli dodatkowo jest to dziedzina, która jest przedmiotem zainteresowań danej osoby, wówczas taka forma rozwoju będzie także świetnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. W sytuacji, gdy ktoś z różnych powodów nie może sobie pozwolić na to, by kształcić się na dwóch kierunkach jednocześnie, może ukończyć jeden i dopiero wtedy pomyśleć o rozpoczęciu kolejnego, gdyż jak wiadomo, na naukę nigdy nie jest za późno. Chcąc jak najlepiej sprostać potrzebom naszych słuchaczy, prowadzimy zajęcia w trybie zaocznym. Dzięki temu, można jak najlepiej zorganizować sobie czas, a z naszej strony dokładamy wszelkich starań, by plany zajęć nie kolidowały ze sobą.

Koszty – jak to wygląda

Studia I-szego stopnia trwają minimum trzy lata, zaś żeby zostać przyjętym, trzeba wziąć udział w rekrutacji, w której pod uwagę brane są wyniki maturalne. Dlatego też wszyscy, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w nieco krótszym czasie lub nie podchodzili do egzaminu dojrzałości, mogą zapisać się do szkół policealnych, gdzie kształcenie trwa rok lub dwa lata. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi, którzy chcą się rozwijać i kształcić na dwóch kierunkach, oferujemy w naszych szkołach korzystne rabaty. Dodatkowo, koszty edukacji w szkołach Żak są naprawdę przystępne, a wiele kierunków jest bezpłatnych. Zastanawiasz się ile możesz zaoszczędzić oraz jakie warunki trzeba spełnić, by zapłacić mniej? Oto szczegóły:

  • zniżka w wysokości 20 % za kierunek płatny, do której upoważnieni są absolwenci kierunków płatnych lub bezpłatnych,
  • zniżka w wysokości 25 % za kierunek płatny, przyznawana aktywnym słuchaczom kierunków bezpłatnych, którzy w każdym miesiącu osiągają min. 50% frekwencję,

Warto dodać, ze kierunki dostępne w naszej ofercie edukacyjnej, świetnie wpisują się w aktualne trendy rynkowe, a ich ukończenie pozwala podjąć pracę w wielu różnych branżach: finansowej, medycznej, edukacyjnej, beauty&welless i wielu innych. Są to kierunki przygotowujące do wykonywania konkretnych zawodów, a w trakcie zajęć można zdobyć przede wszystkim wiedzę praktyczną. Grafika komputerowa, technik informatyk, technik weterynarii, trener personalny z elementami fitness, dekorator wnętrz, agent celny – ukończenie tych i wielu innych kierunków, z pewnością ułatwi znalezienie pracy, a przede wszystkim pozwoli rozwijać swoje zainteresowania. Zastanawiasz się, które z nich warto łączyć? To w całości zależy od ciebie, jednak warto, by choć w pewnym stopniu były one ze sobą powiązane – technik archiwista i technik administracji, manikiurzystka i technik usług kosmetycznych, czy może organizator imprez ślubnych i florysta? Zapoznaj się z pełną ofertą kierunków, dostępną na: https://zak.edu.pl/oferta i wybierz coś dla siebie. Nie musisz obawiać się rozmowy kwalifikacyjnej, egzaminów wstępnych lub konkursu świadectw – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Uproszczone procedury administracyjne i brak skomplikowanych procedur rekrutacyjnych sprawiają, że nauka w szkołach Żak jest ogólnodostępna. Jednym z wymogów jest konieczność ukończenia 18 roku życia, a także dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej (nie jest wymagana matura).

Obecna sytuacja

Dynamika zmian zachodzących na współczesnym rynku pracy, rosnące wymagania ze strony pracodawców, a także duża rywalizacja pomiędzy pracownikami powodują, że należy się nieustannie doszkalać i podnosić swoje kwalifikacje. Dodatkowo, na wielu stanowiskach trzeba wykonywać bardzo zróżnicowane obowiązki, dlatego im wyższy poziom wiedzy pracownika, a także im lepsze są jego zdolności organizacyjne, tym większe prawdopodobieństwo, że dobrze sobie poradzi z powierzonymi mu zadaniami. Te i inne czynniki skłaniają do nabywania nowych umiejętności, m.in. poprzez naukę na kolejnym kierunku.

Warto wspomnieć, że posiadamy 81 oddziałów w całej Polsce, a w ofercie edukacyjnej znajduje się ponad trzydzieści interesujących kierunków. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną, która chętnie przekazuje wiedzę. Po zakończonej nauce, słuchacze podchodzą do egzaminów zewnętrznych oraz uzyskują świadectwa MEN, potwierdzające nabyte umiejętności. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź jedną z naszych placówek lub wypełnij formularz zgłoszeniowy – jeden z naszych pracowników skontaktuje się z tobą i odpowie na wszelkie pytania.

 

Zapoznaj się na aktualną ofertą naszej szkoły i znajdź kierunek dla siebie.

Zapisz się! 

Rekrutacja trwa tylko do 31 marca!