• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Technik usług kosmetycznych i Wizażystka/Stylistka – kierunki przyszłości, czyli jak wyprzedzić konkurencję na rynku pracy

Technik usług kosmetycznych i Wizażystka/Stylistka – kierunki przyszłości, czyli jak wyprzedzić konkurencję na rynku pracy

12.1.2018

Przyszłość zawodowa w znacznym stopniu zależy od kierunku kształcenia, dlatego tak ważne jest podjęcie przemyślanej decyzji o jego wyborze. Wiedza i umiejętności praktyczne, które można zdobyć podczas kilku lat nauki, w połączeniu z własnymi predyspozycjami i pasją do wykonywania konkretnego zawodu mogą okazać się kluczem do sukcesu. Ale jak spośród szerokiej oferty dydaktycznej wybrać jeden kierunek i skąd wiedzieć, że będzie to trafna decyzja? Aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru, warto bliżej przyjrzeć się rynkowi pracy. Nie można przy tym zapominać o własnych preferencjach i marzeniach. Obecnie wśród najbardziej przyszłościowych kierunków znajduje się „Technik usług kosmetycznych” i „Wizażystka/Stylistka”. Jedną największych zalet tych kierunków dostępnych w ofercie naszej szkoły jest możliwość ich połączenia.

 

Technik usług kosmetycznych – charakterystyka kierunku

Branża beauty daje szerokie możliwości pracy, ponieważ z każdym rokiem coraz więcej osób ma świadomość tego, że dbanie o siebie i pielęgnacja ciała nie ograniczają się wyłącznie do domowych zabiegów. W związku z tym gabinety kosmetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Klienci chętnie korzystają zarówno z usług pielęgnacyjnych, jak i upiększających. Słuchacze podejmując w naszej szkole naukę na kierunku Technika usług kosmetycznych dowiadują się wszystkiego o kosmetyce pielęgnacyjnej i upiększającej całego ciała. Niezbędną wiedzę, ale i cenne umiejętności praktyczne, zdobywają podczas takich zajęć, jak:

 • kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca dłoni, stóp i ciała,
 • kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu,
 • zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała,
 • zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu,
 • podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce.

Na tym kierunku, oprócz nauki o szeroko pojętej kosmetyce całego ciała, oferujemy również zajęcia, które pozwolą zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia własnego biznesu w branży urodowej, są to:

 • podstawy przedsiębiorczości,
 • język obcy w kosmetyce,
 • działalność gospodarcza i usługowa w salonie kosmetycznym.

Nauka w naszej szkole na kierunku „Technik usług kosmetycznych” trwa 2 lata i kończy się otrzymaniem świadectwa MEN oraz uzyskaniem tytułu zawodowego.

 

Wizażystka/Stylistka – charakterystyka kierunku

Cieszący się ogromną popularnością kierunek „Wizażystka/Stylistka” daje ogromne perspektywy na przyszłość, ponieważ oprócz praktycznych umiejętności uczy kreatywnego podejścia do mody. Po ukończeniu nauki w naszej szkole Słuchacz potrafi wykonywać makijaże okolicznościowe, dzienne, wieczorowe i do profesjonalnych sesji zdjęciowych, ale też umiejętnie dobierać rodzaj makijażu do typu urody i wykorzystuje najnowsze trendy w modzie do tego, aby wykreować wizerunek danej osoby. Zajęcia na kierunku „Wizażystka/Stylistka” są niezwykle różnorodne i należą do nich m.in.:

 • metody i techniki makijażu,
 • pracownia wizażu i stylizacji,
 • wprowadzenie do stylizacji,
 • warsztat budowania wizerunku,
 • dobór stroju do potrzeb klienta,
 • historia stylu,
 • komunikacja interpersonalna z klientem,
 • podstawy psychologii,
 • podstawy materiałoznawstwa kosmetycznego,
 • bezpieczeństwo i higiena w usługach osobistych.

Nauka na kierunku „Wizażystka/Stylistka” trwa 1 rok.

 

Przyszłość zawodowa

Uzyskanie tytułu zawodowego na kierunku „Technik usług kosmetycznych”, jak i specjalizacji na kierunku „Wizażystka/Stylistka” w Szkole Żak, daje ogromne szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy w zawodzie, ale też otworzenie własnego biznesu z branży beauty. Nauka na powyższych kierunkach przygotowuje do pracy z klientem i uczy przedsiębiorczości, ale przede wszystkim pozwala zdobyć praktyczne umiejętności i cenną wiedzę, które są niezbędne do stania się profesjonalistą w swojej dziedzinie.

Technik usług kosmetycznych poza własną praktyką zawodową może podjąć pracę w takich miejscach, jak:

 • ośrodki SPA,
 • hotele,
 • studia stylizacji,
 • salony kosmetyczne,
 • salony odnowy biologicznej.

Równie szerokie perspektywy po skończeniu nauki otrzymują absolwenci kierunku „Wizażystka/Stylistka”, którzy dzięki niezwykle bogatemu programowi nauczania w naszej szkole zyskują kompetencje osobistego doradcy wizerunkowego. Podobnie jak technik usług kosmetycznych, wizażystka/stylistka może rozpocząć własną praktykę i udzielać prywatnych konsultacji, ale też bez większych przeszkód znaleźć wymarzoną pracę w:

 • salonach SPA,
 • gabinetach i salonach kosmetycznych,
 • teatrach,
 • stacjach telewizyjnych.

Decydując się na kształcenie w jednym z powyższych kierunków, warto zastanowić się nad połączeniem nauki na obu tych kierunkach – Technika usług kosmetycznych i Wizażystki/Stylistki. W tych dwóch konkretnych przypadkach jest to możliwe i jednocześnie nie sprawia trudności, ponieważ w szkole Żak oba te kierunki doskonale się uzupełniają, a zajęcia nie kolidują ze sobą. Warto dać sobie szansę na zdobycie wyższych kompetencji zawodowych, a tym samym lepszych perspektyw na przyszłość.

 

Kompleksowe usługi – zalety połączenia obu kierunków

Połączenie praktycznych zdolności technika usług kosmetycznych i umiejętności poruszania się wśród najgorętszych trendów modowych wizażystki/stylistki, pozwala na kreatywne realizowanie się w pracy. Oba zawody mają ze sobą wiele wspólnego i przenikają się na kilku płaszczyznach. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, a wśród największych korzyści warto wyróżnić:

 • możliwość znalezienia pracy w wielu miejscach – nie tylko w gabinetach jako technik usług kosmetycznych, ale też np. w stacji telewizyjnej jako osobisty doradca wizerunkowy,
 • zdobycie poszerzonej wiedzy i liczniejszych umiejętności – dopasowanie makijażu do typu urody może być uzupełnione o dobór stroju w zależności od potrzeb klienta i okazji,
 • świadczenie kompleksowych usług – z zakresu kosmetyki, wizażu i stylizacji np. w ramach własnej działalności gospodarczej,
 • podniesienie swojej atrakcyjności na rynku pracy – osoba z szerokimi kompetencjami zawodowymi w obrębie branż, które się uzupełniają, jest dla przyszłego pracodawcy na wagę złota.

Połączenie nauki kierunkach – Technik usług kosmetycznych oraz Wizażystka/Stylistka podnosi pozycję i wartość absolwenta na rynku pracy, znacząco zwiększa jego szansę na realizowanie się w wymarzonej pracy i budowanie kariery zawodowej opatrzonej wieloma sukcesami.

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.